איך שומרים על השיער בקיץ?

296714650_5315460018503102_1331444716512071158_n

חום ושיער, בואו נדבר על זה. יש הרבה מודעות לשמירה על העור בקיץ, אבל שמש וחום פוגעים גם בשיער שלנו באותה המידה – אולי אפילו יותר, כי בניגוד לעור, השיער לא יודע לתקן את עצמו.

איזה פגיעות עלולות להיווצר בשיער כתוצאה מחשיפה לשמש?
יובש גובר, קושי בסירוק, קצוות מתפצלים או נשברים, שיער דק מהרגיל

איך אפשר למנוע (או לפחות להפחית) את הפגיעה?

🌿 כובע! הוא מגן על השיער בדיוק כמו שהוא מגן על עור הפנים. דאגו לקחת איתכן כובע גם ליציאות קצרות ברחבי העיר, השיער שלכן יודה לכן מאוד 🙂 

🌿 הפחיתו מעט בשימוש בשמפו. אתן בטח כבר רגילות לשמוע אותי אומרת את זה, אבל רוב הסיכויים שאתן חופפות את השיער בתדירות גבוהה מדי. שמפו אומנם מנקה ביעילות, אבל הוא גם שוטף את השומן הטבעי שעל העור שלנו. זה נכון שהשמפו שלי מכיל גם הרבה חומרי הזנה, אבל גם איתו- חפיפה מרובה, במיוחד בקיץ, עלולה לגרום לעודף יובש. 

🌿 מצד שני, זה הזמן לתסף במרכך- או אפילו לדלג על חפיפה אחת בשמפו ולהחליף במרכך. מרכך מכיל אין ספור חומרים טובים- שמנים צמחיים, חומרי ריכוך והתרת קשרים, חומרים שמפחיתים חשמל סטטי, לחותנים וחומרי הזנה כמו פרוטאינים, והוא עוטף את השיער ונותן תכונות הגנה. תוכלו למצוא אצלי בחנות שני מרככים מוצקים נהדרים- האחד לשיער חלק והשני לשיער מתולתל.

🌿 אגב מגן, יש גם שמנים צמחיים נפלאים שיזינו ויעשירו את השיער- לחלקם יש אפילו תכונות של הגנה מפני השמש (אומנם באחוז נמוך מזה של מקדם הגנה), והם שומרים על המבנה של השיערה. בין השמנים הטובים לשיער תמצאו את שמן הקוקוס, ארגן, שמן זרעי ענבים, חמאת שיאה (היא כבדה, אני ממליצה רק לשיער מתולתל ויבש מאוד), אבוקדו, חוחובה, או אפילו אובליפיחה (זהירות, הוא מכתים בכתום! מומלץ לערבב אותו עם שמן אחר).
אני ממליצה להתנסות בסוג אחד או שניים מהשמנים האלה, אולי אפילו להכין לעצמכן סרום מכמה סוגים שונים. לבעלות שיער דק מומלץ להשתמש בכמות ממש קטנה לפני המקלחת כדי לא להכביד על השיער או יגרום למראה שומני, בעלות שיער מתולתל או גלי אפשר להעיז ולהשתמש במעט יותר גם אחרי המקלחת או לפני סירוק. 

קיץ קל!
דניאלה 🌿